قاموس مداوا با غذاوگیاه

  اثر دکتر احمد قدامه

انتشارات النفائس بیروت،

 ترجمه دکتر محمد حسین ورپشتی

 

 222)الکاسیا=درخت کاسیا=l,cassier(the cassia tree)

کاسیا
کاسیا

درختی از تیره دارچین معروف به قرفه چینی یا دارچین چینی و آن یکی از ادویه‌جات قدیمی است که در چین از ۲۵۰۰ سال قبل شناخته شده و نیز در مصر از قرن هفدهم میلادی و ساکنین منطقه مدیترانه آن را می‌شناختند.

آن درختی همیشه سبز است. پوست درخت آن نرم و لطیف به رنگ برگ درخت و گل‌های آن کوچک و زرد است. میوه آن کوچک شبیه میخک که در چین می‌روید و از آن درختان قطع می‌کنند و پوسته درخت را جدا و خشک می‌کنند، گرچه بوی عطر خوب دارد اما مثل درختان سیلانی نیست .پوسته درخت حاوی قند، نشاسته روغن فرار و ثابت و ماده رنگی است. روغن آن در طب مصرف دارد و نیز در صابون پزی و خوشبو کردن غذا و شیرین و عطر سازی مصرف دارد.

223)لوز هندی= کاکائو=l,cacao(the cacao)

کاکائو
کاکائو

میوه درختی از تیره برازیه=sterculiacees که دارای دانه‌هایی شبیه باقالا است.

گفته اند موطن اصلی آن مکزیک است که به آن غذای خدایان می‌گفتند و از آن نام کاکائو گرفته شده که لفظ مکزیکی‌های قدیم است.

میوه آن بزرگ خط دار، با رنگ زرد شبیه خیار با دانه‌های درشت شبیه بادام پوست آن گندمگون و دارای لب گوشتی است. این دانه‌ها را که بکوبند از آن کاکائو می‌گیرند که حاوی ماده شبیه کلیه است و به آن تیوبرومین گویند. در داخل آن موادی است که شبیه ماده کافئین در قهوه است و نیز مقادیری از نشاسته و پروتئین و ماده رنگی به نام کاکائو سرخ و روغنی به نام کره کاکائو دارد که حاوی اسیدهای چرب (مثل شمع و روغن زیتون) با نسبت کمی از اسیدهای چرب غیر اشباع مثل لینو لئیک است. ۱۰۰ گرم ریشه آن ۵۰ -۶۰ درصد کره دارد.

ماده تئوبرومین آن مصرف زیاد دارد ولی اثرش کمتر از کافئین است و آن باعث تندی ضربان قلب و ازدیاد برون ده خون از قلب در اثر انقباض عضله قلب و ازدیاد نشاط (به علت ازدیاد جریان خون) و دفع نمک در حالات مرضی می‌شود.

کاکائو ماده اساسی در صنعت شکلات سازی و عطرسازی و صنعت مواد زیبایی است. کاکائو کوبیده را در آب جوش ریخته و از آن می‌نوشند که غذای مقوی و با نشاط است از مخلوط کردن مقداری کاکائو در ۲۵ گرم کره و شکر کافی و جوشاندن آن در آب جهت افراد ناقهمین از بیماریی و افراد ضعیف مفید است.

چون کاکائو غنی از چربی است، از زیادی آن باعث خستگی جهاز هاضمه می‌شود و نیز املاح زیاد در آن برای افراد روماتیسمی و التهاب مفاصل و ضعف راه‌های ادراری صلاح نیست.